• 10959571_440950359404134_2957072502117772779_n
  • 1463129_440950669404103_2954468724559663722_n
  • 10151778_440950459404124_1027071903595524415_n

Hóvirág Kupa – Velence Korzó, 2015.02.01.

Első alkalommal rendeztük meg a Hóvirág kupát Velencén, ahol a minigolf klubok és az amatőrök is részt vehettek.

A Hóvirág Kupán  a kezdő játékosok egyik kedvenc verseny számát, a Páros javítós versenyt játszottuk. Úgy gondoltuk, hogy ez tetszeni fog az igazolt versenyzőknek is.

Az előzetes nevezések alapján arra következtettünk, hogy év eleji kedvcsinálónak elfogadta a mezőny, hisz a 18 páros nevezése nagyon jónak tűnt. Vendég játékosok is voltak szép számmal: a Kincsem  részéről 9(!) játékos, az ARES részéről Pavelka Zoli vezetésével 8(!) játékos, a Toresztől 10 fő, a többiek pedig a helyi kezdőkből  jöttek össze. Ekkora mezőny rekordnak számít a Hóvirág Kupán!

Négy kategóriát hirdettünk meg:  Igazoltak, Hobbi, Kezdő és Apród!

Bemelegítésnek  volt egy Páros javítós Ászok verseny, melynek a lényege az volt, hogy akadályonként 3-3-at üthettek a párok és  max. 3 pontot gyűjthettek akadályonként.  A Párok felváltva ütötték az akadályokat és ha valamelyiküknek sikerült egy ütésből beütni, akkor kaptak egy pontot. 18X3 pont-azaz 54 pontot lehetett maximum  elérni. Az Ászok eredményei az eredmény jelző első sora:

1. Sipos V.-Tóth J. 34 ász

2.Kolits G.-Pavelka Z. 31 ász

3.Steigler F.-Steigler D. 30 ásszal.

Páros javítós versenyen a mezőnyt két részre osztottuk: az első körben a kezdők játszottak és azok, akik az Ászok kört kihagyták. A  kör után eredményt hirdettünk az Apród és a Kezdők kategóriában.

Az Apródoknál egy vegyes páros győztes lett:

1.Kuchta Dóra- ifj.Sperka László (Bubu)        59 pont

2.Molnár Dominic-Torma Ákos                       62 pont

3.Molnár Benjamin-Ba Marcell                       65 pont

4.Krencz Dóra-Badó András                            72 pont

Jó ötlet volt az Apród  kategória, a gyerekek lelkesek voltak és reméljük, ez ki is fog tartani, és lesz folytatás!

A Kezdők kategóriában

1.Szabó Ádám -Szabó Patrik             33pont

2.Siket Orsolya -László Tamás         43 pont

3. Id. Molnár Bernjamin-Sperka L. 46 pont

Szabó Ádám rendszeres résztvevője az amatőr versenyeknek és favoritnak számított, sőt a második körben is versenyben volt a Hóvirág Kupáért. Nagyon közelít az igazolt játékosok felé!

Említésre méltó a másik két páros játéka is, de főleg a lelkesedés. Dicsérni kell a bátorságukat, hisz kevés játékkal a hátuk mögött már beneveztek a versenyre!  Nagyon szép stílusban ütöttek s ha ez így folytatódik, akkor az eredmény is rohamosan javulni fog.

A Hobbi kategória mezőnye nagyon izgalmas versenyt hozott, hisz az első  három helyezett között csak 1-1 pont különbség döntött!

A győzelmet a Sörös Miklós- Morócz Emil (64 pont) páros szerezte meg,

második helyezett apa-lánya Schiller Edvin-Schiller Emese (65 pont).

A  3. Schlotter Judit -Gyuricskó Péter (66 pont).

Nagyon jó volt látni a mezőnyben a régi nagy játékos Sörös Andit és külön öröm volt azt is látni, hogy a párját, Albók Attilát is sikeresen vezette be a minigolf kedvelők csapatába.!

A hobbi mezőnyt erősítette a Csimma István- Gál Judit  páros is! Judit először vett részt minigolf versenyen és jó pár akadályon bizonyította, hogy van érzéke a golfhoz.

Még egy páros volt a Hobbi kategóriában: Nusser Máté -Teker Máté páros. Teker Máté már játszott évekkel ezelőtt és most, hogy tudomást szerzett a versenyről, úgy gondolta, benevez és mivel páros verseny volt, így rábeszélte a barátját is…jól tette! Nagyon reméljük, hogy nem kell éveknek eltelni, hogy ismét  minigolfot játszanak, mert nagyon ügyesek!

Az igazolt versenyzők küzdelme is nagyon nagy izgalmakat és szoros versenyt hozott.

A bronz éremért három páros is küzdött, mivel a második kör előtt csak 2 pont különbség volt köztük, ami  már az első körben kialakult, a másodikban mind a három páros azonosat ment.

Igazán nagyon izgalmas volt az első helyért vívott csata.

A második körnek 1 pont előnnyel vágott neki a Sipos V.-Tóth J. páros,  de ezt az előnyt  már az első akadálynál kiegyenlítette a Matafán Gyula-Ollé József páros, sőt akadályról akadályra növelték is az előnyüket:  a 9. akadálynál már 3 pont előnyük is volt! Ez már-már behozhatatlannak tűnt páros javítósban! Igen ám, de innentől kezdve, már minden ütés nagyon fontosnak látszott. Az utolsó 6 akadályból a virágláda és az oldal kapu is a rutinosabb Sipos V.-Tóth J páros nyerte, de az utolsó 18. akadálynál 54-53 volt az állás a Matafán -Ollé páros javára, miután Valikáék ászt ütöttek a 18-ason és ezzel  55 pont letta végeredményük! Jött a Matafán-Ollé páros a 18-as akadályon és ha 1 pontot ütnek, akkor nyertek, ha 2-t, akkor döntetlen az állás!  Az első ütő játékos Gyuszi volt és érezte az ütés súlyát az első ütés mellé ment, a második mellé, a harmadik ismét és így tovább … Hetes!!!

Jött a párja,  Ollé József: első ütés: mellé, 55-54! Ezzel oda az azonnali győzelem, hiszen még kellett ütni egyet! Ütött is, de sajnos az sem ment be … ezzel 55-55, de ütni kellett a harmadikat is…,  ami végül bement, de az állás ezzel már 55-56 a Sipos V.-Tóth J.  javára!

A verseny tanulságai:

Nagyon jó ötlet volt a verseny előtti Ászok kör, amivel a bemelegítést is letudhatták a játékosok.

Jónak tűnt a páros-javítós verseny is, amely a hagyományoktól eltérően nem volt rontós és nem lehetett 2 ásszal „0” pontot elérni, ráadásul csak 2 körös volt, ezzel, mint azt az eredmények mutatják, több helyen is csak 1-1 pont különbség döntött, ezáltal a verseny rendkívül izgalmassá vált.

Az eredményjelző tábla bevonásával az összesített pontszámokat lehetett látni, ezáltal még izgalmasabbá vált a verseny a játékos, a mezőny és a nézők számára is!

Jó ötletnek tűnik a több kategória létrehozása (hobbi – kezdő – apród), hiszen így  az összes résztvevő valamelyik dobogós helyezésért izgulhatott szinte a verseny végéig.

Jónak tűnik a kezdő és az apród kategóriában az egy kör is, de ha még maradt esélye a jó eredmény elérésére, beszállhatott a második körre  (lásd Szabó Ádám- Szabó Patrik páros),  sőt a hobbi kategóriában a Schlotter-Gyuricskó páros az abszolút sorrendben a 4. helyen álltak. Egy bravúros második körrel akár még az abszolút sorrend első három helyén is végezhettek volna. Általánosságban is elmondható, hogy a párosok szinte kivétel nélkül harcban voltak a jó helyezésekért, ezáltal nemcsak versenynek, hanem jó szórakozásnak is bizonyult, ezért most is nagyon igaz volt a pálya szlogenje, mely szerint:  „Fedett pályás minigolf – a felhőtlen szórakozás!”