Minigolf 1,a Hendicap bemutatkozott!

Páros Kupa  verseny volt Érden a Fedettpályán!

Bár a verseny nyílt volt,de igazából háziversennyé zsugorodott a mezőny.

Persze ez a résztvevőket egyáltalán nem zavarta.Sőt ,mivel csak hazai játékosok neveztek,így a verseny indexe is nagyon magas lett!

No,de kezdjük az elejéről.

Sajnos hazánkban egyre csak csökken a játékosok száma a versenyeken.

Persze azokra a játékosokra gondolok, akik nem csak a saját pályájukon játszanak,vagy nem csak egy versenyre mennek el,hanem több, akár évi 5-6 versenyen is részt vesznek.

Általában ,amennyiben a hagyományos játékot a 6 ütésest játszuk, akkor egy kezdő vagy középhaladó játékosnak nem sok sikerélménye van,hisz ez nem az a sport, ahol egy újonc játékos elindul egy versenyen és máris a dobogón végez.

Magyarul:általában nem nagyon készül egy kezdő a következő versenyre.Nos ,ezért próbálom a Minigolfot alapjaiban megreformálni!

Ezért mi Érden az idei évtől már csak a Minigolf 1-et játszuk,tehát az egy ütéses játékot. No,persze a kezdőknek ez nem igazából tetszik,éppen ezért szeretném,ha elterjedne a Hendicap a minigolfban is!

Tehát a játék arról szóljon,hogy pályánként vannak akadályok és azokat kell teljesíteni:a Haladóknak 1,a Középhaladóknak 2,míg a Kezdőknek 3 kisérletük van ugyanazon az akadályon,s amennyiben ezalatt a limitek alatt teljesítik,akkor is mindenki csak 1-1pontot kaphat akadályonként.

Ezáltal az a jobb játékos,aki több pontot szerez akadályonként illetve körönként!A játék lényege ,hogy igen vagy nem,tehát beütöd a labdát vagy sem!

Mivel akadályonként csak 1-1 pontot lehet elérni illetve így 1-1 pontot lehet veszíteni,így körönként csak 18 pont a maximum.

Általában a 18 pont az elég ritka,viszont a Kezdők és Középhaladók is képesek akár 6-8 pontot is elérni,így már nincsennek azok az óriási pont különbségek,amelyek a 6 ütéses hagyományos versenyeken vannak!

Első alkalom volt ,hogy Handicap rendszerben zajlott egy verseny.

Páros verseny volt és a startnál 4 pár nevezett.

Két párnál csak Haladó játékosok voltak,Ollé-Matafán és Sipos V.-Tóth J.

Azonban a másik kettőben volt, Középhaladó Sperka L.-Sperka Bubu (2ütés akadályonként) ill.Herczegfalvi L.párja-Kuhár Tamás, aki élete első minigolf versenyén vett részt.Tamás eddig kb: 4-5 alkalommal gyakorolt 1-2 órát. Tehát neki a Handicap szerint akadályonként 3-3 kisérlete volt!

A Páros Javítós szabályok szerint minden játékos leütött minden akadályt és így gyakorlatilag  az egyéni eredményeket is kitudtunk mutatni.

Bár az egyéni eredmények csak  a holtverseny esetén számítottak volna.

Az a páros nyert volna akinek több azonos ásza van,ha ez sem döntött volna,akkor az egyéni pontokat összeadva a több pont döntött volna,de ha még ez is döntetlen lett volna, akkor pénz feldobás döntött volna!

Kezdődött a verseny az első kör nagyon jó és szoros eredményeket hozott:

Ollé  J.-Matafán  Gyula  14 ász

Sperka L-Sperka Bubu  14 ász

Sipos V.-Tóth J.                13 ász

Herczegfalvi L.-Kuhár T. 12 ász

Szóval az első kör semmit nem döntött el,viszont mindössze 2 pont volt az első és a negyedik között!

Következett a második kör:Olléék megismételték az első kört:14 ász.Hercegfalviék szintén ütöttek egy bravúros 14 ászt!

Ollé  J.-Matafán  Gyula  14 +14 =28

Sperka L-Sperka Bubu  14 +12 =26

Herczegfalvi L.-Kuhár T. 12 +14=26

Sipos V.-Tóth J.                13 +10=23

Ez volt tehát az utolsó döntő kör előtt a helyzet. Nagyon úgy nézett ki a helyzet,hogy három esélyes a verseny! Kérdés,hogy melyik páros hozza a legtöbb ászt és persze az elég lesz-e a győzelemhez.Nos, Herczegfalviék 14 ászt ütöttek,Olléék pedig 13-at Sperkáék pedig az utolsó körre elfáradtak 10 ász!

Ez lett a végeredmény:Páros  Kupa:

Ollé  J.-Matafán  Gyula  14 +14+13 =41

Herczegfalvi L.-Kuhár T. 12 +14+14=40

Sperka L-Sperka Bubu   14 +12+10 =36

Sipos V.-Tóth J.                13 +10+10=33

A versenyen, ha minden ütés sikerült volna, akkor a Verseny Index 100% lett volna!

Mivel azonban a négy páros” csak” 150 ászt ütött ezért a Verseny Index:69 % lett!

Azt hiszem ezt a pont átlagot nem lesz egyszerű felül múlni!

Remélem ,akik még nem játszották a Minigolf 1 szisztémát ,ők is megpróbálják,hisz a puding próbaja az evés!

Esetleg a középhaladó vagy kezdő játékosoknak adjatok némi Handicapet!

Talán így már érzi az esélyét a kezdő játékos is és jobban és többen kedvet kaphatnak a játékhoz!