Óriási fordulat és pályacsúcs a Mikulás Kupán.

Ugyan nem voltak többen mint az előző versenyen, de a múltkori élmezőnyből mindenki ott volt.

Egy nagyon szoros első körrel kezdődött a verseny, hiszen az első és az utólsó helyezett között csak 3 pont különbség volt,köszönhetően annak,hogy egy akadályon csak egy pontot lehetett szerezni.

Ennek ellenére,az első kör után Pálinkás Csaba már tisztán vezetett 1 pont előnnyel a többiek előtt.Igazából mindenki remek formában volt az első körben,talán csak egy kisebb fajta meglepetés volt,hogy a multkori dobogós Ollé Józsefnek „csak 9 ász” sikeredett .

A második körben az élen állók,még rátettek egy-egy ászt az első körre.Herczegfalvi László feljött a 3. helyre,Pálinkás Csaba,igaz holtversenyben ,de tartotta vezető pozícióját.Fazekas Ádám pedig két 11-es kör után a 4.helyen settenkedett. Ekkor úgy nézett ki,hogy négyen vannak harcban az elő helyért.

Ilyen előzmények után jött a mindent eldöntő 3.kör.

Gyakorlatilag hárman ütöttek 10 pont felett a többiek mind alatta ütöttek .Így ketté szakadt a mezőny.Az első helyet a 4.ről induló Fazekas Ádám új pályacsúccsal 16 ásszal felugrott az első helyre.Csaba nem tudta űberelni az előző két körét,s így ő lett a második.

IMG_4790(1)Ugyan a verseny végére a Mikulás bácsi nem ért oda,de az eredménylapokat elkérte és az alábbiakat láthatta:

-Kuhár Tamás H2 ,már másodszor indul versenyen és mivel neki 2 plusz ütése is van akadályonként,ráadásul egy  labdával ment végig a 9,4 10 pont igenis nagyon biztató.Csak így tovább Tomi!

-Morócz Emil  H1, ezen a versenyen javítóst játszott és 10,9 és 7 pontot ért el.A második körben nagyon erősen játszott,mert elsőre 6 ászt is ütött 3-at pedig a javító ütéssel érte el!

-Szatmáriné Baráth Krisztina H1 szintén 26 pontot gyűjtött,a legkönnyebb akadály számára a kis domb és a postaláda volt,hiszen ezeken csak ászokat gyűjtött,amennyiben 2-3 pontot még sikerül neki szerezni akkor , közvetlen a dobogósok között végezhetett volna.

-Ollé József 9,10 és 9 pontot ütött,tehát csak 2 ponttal kevesebbet mint az előző versenyén,ami akkor a 3. helyre volt elég ,de most a feljavult mezőnynek köszönhetően ,ez csak a 7. helyre volt elegendő.

-Herczegfalvi László 12,11,és 6!!! Sajnos az utólsó kör nagyon nem sikerült neki,mindössze 6 ászt ütött! A verseny során 3 akadály is 100%-os volt neki;a rejtett hasadék (13-as) az oldal négyszög (14) és a potty-potty(17-es) is!

-Sipos Valéria 10,11,és  8. Sajnos a Kosár (2-es) ill.az oldal négyszög egyszer sem sikerült neki,viszont a lepkeháló mindig ász lett!

Matafán Gyula 10,10 és 9 pont! A múltkori versenyéhez képest parádés teljesítmény! A kosár és az 1 kapu egyszer sem sikerült,viszont a ferdefej,a lepkeháló,a négyszög lyuk minden körben 100 %!

-Tóth János 11,13! 11. Ez az eredmény a 3 helyre volt elég.Sajnos három akadály a kisdomb, a rejtett hasadék és az egy kapu egyszer sem sikerült a három körben.Viszont 8 akadály;a virágláda,a lepkeháló,a mosolygós a postaláda a kúp! az oldalnégyszög ,a Z és a potty-potty potty minden körben ász lett!

-Pálinkás Csaba 12,12 és 12 pont! Abszolut kiegyensúlyozott játék! Viszont volt 3 akadály,mely egyszer sem sikerült (a három kapu,a mosolygós és az egy kapu). 6 akadály pedig mind a három körben ász!

-Fazekas Ádám 11,11 és 16!!! Két altatós kör után jött az utolsó kör bravúros pályacsúccsal 16 ász! .Ő a győztes! Neki olyan akadály nem volt, amely a 3 körben egyszer sem sikerült volna,viszont volt 7 akadály,mely minden alkalommal Ász!