XIV. Kincsem Kupa

Immáron 14. alkalommal került sor a Kincsem Kupára Tápiószentmártonban. Ezúttal azonban az eddigiekhez képest annyi változás volt,hogy immáron a rendező Kincsem SE  és a Toresz Minigolf ,már nem tagja a Minigolf szövetségnek.Ez azonban nem változtatott a játék kedven. Remek időjárás közepette,már a verseny előtti edzésnapon is sokan ott voltak a nevezők közül,jelezve,hogy készülnek a versenyre. Jöttek versenyzők Temesvárról,Ausztriából és persze természetesen a helyi játékosok mellett a Toresz játékosai is indultak a versenyen.Első nap:Egyéni verseny.Női,Senior II és Férfi kategóriában lehetett kupát nyerni.A férfiak versenyén a rutin döntött,mert a 3.kör után csak a 4.helyen álló Steigler Ferenc ,egy remek utolsó körrel (35) pont,még tetemes előnyt is szerezve lett a kategória győztese. 2. lett Herczegfalvi László és 3. a Gyuricskó Péter.A Nők versenyét ,végig vezetve Sipos Valéria nyerte Badiu Geta és Kuchta Dóra előtt.A Senior II: kategóriát a szervező Sörös Miklós nyerte ,aki egyben a verseny legjobb eredményét  hozta 127 ponttal,Tóth János (130) és Kolits Gábor (142) előtt. A verseny után jött a csapat Kincsem Kupa,melyet a hazai csapat a Morócz Emil, Sörös Miklós ,Schiller Edvin és Kolits Gábor összetételű  Ferrari csapat nyerte a Toresz II.előtt. A második versenynapon  a Páros verseny volt,mely 4 körös volt és volt benne javítós és rontós is. Az első kör hozott két nagyszerű eredményt Sipos -Tóth 19! Kolits-Sebők 20 pont.Ezután azonban a Kolits-Sebők pár a filcen ütött egy 30 pontost ,míg a Sipos- Tóth 38 pont.Ezután az eternitet   23:25-re a Sipos-Tóth páros nyerte Kolitsék ellen,de még így is 75:80 volt az állás Kolitsék javára. Következett az utolsó kör amelyet pedig a Sipos-Tóth pár nyert 33-44-re Kolitsék ellen ,így összességében a versenyszámot is! A harmadik helyezett a Kuchta A-Kuchta Dóri páros lett.Összeségében egy igazi mingolf ünnep volt Tápión,remek időjárással és jó pár egyéni jó eredménnyel.A folytatásban még tisztázott,hogy hol indul a mostani mezőny,de várhatóan  felfog értékelődni az Orfű és a Balaton  Kupa is. Reméljük,hogy a rendezők élnek majd ezzel a lehetőséggel. További verseny helyszínek is szóba jöttek,mint Szolnok illetve Bécs!  Esetleg Tápió…?

Ezek természetesen önálló független versenyek lesznek.