Hóvirág Kupa díszvendéggel

Hétvégén volt a nagy hagyományokkal rendelkező Hóvirág Kupa Érden a fedettpályán.

Mivel ez az időszak nem kiméli a játékosokat sem ,így sajnos 3 olyan játékos aki jelezte részvételét sem tudott résztvenni a versenyen,betegség miatt.

No,de tudjuk,hogy egy verseny mindig azokról szól akik résztvesznek rajta.

Mivel a Hóvirág Kupa még a Lurdy-ház pályáján indult, amikor még a létszám is egy kicsit magasabb volt ,így történhetett meg hogy valakikben mély nyomot hagyott ez a név.Hóvirág Kupa!

Nos ezuttal egy olyan játékos is részt vett a versenyen ,aki már régóta nem fogott ütőt a kezében.

A játékos neve Orosz Zoltán,aki jelezte,hogy jön a Hóvirág Kupára,és jött is.

Ezt az alkalmat kihasználva  szokatlan módon egy kis nosztalgiázós beszélgetéssel kezdődött a verseny.Mivel Zolit a mezőny egyik fele még nem is ismerte,így egy kicsit bemutatkozott a mezőnynek.

Elmondta,hogy annak idején Svédországban ismerte meg a minigolfot,mivel ott élő rokonainál volt.

Nagyon megtetszett neki a minigolf,és mivel az akkori munkahelye a Balatonaligai üdülőben üdültette a dolgozójait ,ott ismét belebottlott egy minigolfpályába,és elmondása szerint a fürdés kárára is, de többet golfozott mint fürdött.

Persze a pályának akkoriban még voltak gondnokai és így történhetett meg,hogy az éppen aktuális ügyeletes gondnok próbált Zolinak segíteni,hogy honnan hová kell ütni .

Ez a mentor nem más volt,mint Molnár Pisti,aki később még magyar bajnokságot is nyert!

Sőt ő nyerte első Fedettpályás Magyar bajnokságot Százhalombattán is,ahol a verseny másnapján még a tv studióba az RTL-be is meghívták a sportágat pályástól együtt.

Zoli és Pisti között persze hatalmas barátság alakult ki,még esküvői tanui is lettek egymásnak.

Sőt Ők képviselték a Club Aligát a minigolf versenyeken is akikhez csatlakozott még egy játékos mégpedig Horváth Laci (Hori).

Sok nagy verseny és emlék köti össze őket.

Zoli nagy lelkesedéssel jött el a versenyre és persze mi meg örömmel fogadtuk őt!

Mindig is vallottuk,hogy a játékosok számát a meglévőek megbecsülésével ,az utánpótlás növelésével,illetve a régebbi játékosok megszólításával lehetne karbantartani.

No, persze hallgattuk volna a történetet sokáig,de kezdődött a verseny Zoli számára is.

Mégpedig a számára eddig ismeretlen egy ütéses Minigolf 1!

Akivel egy pályán ment Zoli azok segítettek neki,illetve vették át a szerepet az egykori Molnár Pisti módjára.

Ugyan Zolinak nem mentek egyszerűen az Ászok,de egy nagyon boldog embert láthattunk játszani ismét a pályán.

A verseny a kiírás szerint zajlott egy,akadályonkénti három ütéses körrel kezdtünk,mely bemelegítésnek is nagyon jó volt,és még egy sorrend is kialakult a játékosok között.

A pálya nem könnyű,bár mindeggyiken lehetett Ászt ütni,de megállapítottuk,hogy nagyon ott kellett lenni ütés közben!

Várható volt,hogy aki 10 ász vagy az fölött ütött,az már dobogós lehetett.

Így is történt.

A mingolf 1 szabályához az is hozzátartozik,hogy gördülékenyen menjen a verseny és persze időben kiszámítható legyen.

Így esett meg,hogy az azonos pontszámot elért játékosok közt nem szétütés volt,hanem sorsolás.

Ez azért van, mert esetleg szétütés esetén akár komoly időveszteség is lehetne.

Két esetben is volt sorsolás. Egyszer a 17-17 pontot szerző Matafán és Baráth Krisztina közt,ahol a sorsolás Matafánnak kedvezett,majd a Silver csoport első két helyezettje szintén Baráth Krisztina és Morócz Emil közt a sorsolás döntött Emil javára.

A versenyen új körrekord született :Ollé József 14 Ász!

Eddig Steigler Feri tartotta 13 ásszal.

A KO körben az első fordulóban legalább 8 Ász kellet ahhoz,hogy tovább jusson valaki.A 2.és 3. körben akik még a helyezésekért kűzdöttek ,azok emelték az ászok számait 11 és 13 ász is sikeredett.

A sorrend pedig úgy alakult,hogy a Silver csoportban Morócz Emil és Baráth Krisztina  után sikerült a 3. helyet elcsípnie Orosz Zolinak.

Így Zoli versenye is jobbra sikeredett mint azt várta!

A Gold csoportban elég szoros küzdelmek voltak főleg a döntő sikeredett nagyon izgalmasra hiszen mindössze 1  pont döntött:Tóth J-Ollé 13-12!IMG_5187